14 آگوست 2022
آگوست 14, 2022

انواع مدل پروتز سینه

0 دیدگاه

از نظر هر شخصی زیبایی به یک شکل است ، به عنوان مثال ممکن است شما زیبایی را در سادگی ببینید ، در حالی که خواهرتان یا دوستتان با شما مخالف باشد. شکل و اندام هر فردی با یک دیگر متفاوت می باشد و همین موضوع باعث می شود ویژگی که در بدن یک شخص است و باعث زیبایی او می شود با شخص دیگر متفاوت باشد. سینه ها یکی از موثر ترین اعضای بدن در زیبایی ظاهری افراد می باشد که فرم آن با توجه به ویژگی های هر شخص متفاوت می باشد. شناخت شکل و انواع مدل پروتز سینه می تواند به شما در انتخاب یک گزینه درست برای افزایش زیبایی شکل بدنتان کمک کند. پروتز ها از نظر جنس و حتی مدل دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه قرار است به صورت مختصر و مفید در رابطه با آن ها توضیحاتی را ارائه دهیم.

انواع مدل ایمپلنت سینه از نظر مدل

ایمپلنت سینه مدل گرد

یکی از رایج ترین نوع ایمپلنت پستان مدل گرد می باشد. پیش از انجام جراحی ، بر آمدگی سینه به شکل کروی است این نوع پروتز پستان برای خانم های که دوست دارند سینه های برجسته و خوش فرم داشته باشند مناسب می باشد.  هر دو طرف این نوع پروتز ها شبیه به یک دیگر بوده و برای برجسته کردن قسمت های بالایی سینه بسیار مناسب می باشند و ظاهری گرد ، یک دست و زیبا و پستان های متقاضی می دهند.

ایمپلنت پستان مدل اشکی

این نوع ایمپلنت پستان از نظر شکل شبیه به یک قطره اشک می باشد و این به این معنی است که بخش بالایی آن از بخش های پایینی کم حجم تر می باشند. این نوع پروتز پستان به دلیل اینکه فرمی طبیعی در پستان های متقاضیان به وجود می آورد مناسب افرادی است که سینه آن ها به دلیل وجود سرطان یا عوامل دیگر برداشته شده ، می باشد. برای اینکه سینه ها شکلی طبیعی تر داشته باشند جراح فوق تخصص پلاستیک از پروتز های قطره اشکی استفاده می کند.

پروتز مدل اشکی بهتر است یا گرد؟

زمانی که شما برای انجام عمل جراحی به جراح پلاستیک خود مراجعه می کنید ، او از شما در رابطه با فرم مدل علاقه تان و اینکه دوست دارید مدل سینه هایتان چه شکلی باشد سوال می پرسد و پس از آن بررسی خواهد کرد که آیا مدل انتخابی برای شما مناسب است یا خیر. گفتن اینکه مدل قطره اشکی بهتر است یا گرد به عوامل متعددی مانند سلیقه شما و نظر پزشک معالجتان بستگی دارد.

انواع مدل پروتز سینه از نظر جنس

ایمپلنت ها از نظر جنس به دو دسته  سیلیکونی و آب نمکی تقسیم بندی می شود اما نوعی از ان وجود دارد که ترکیبی از هر دو آن ها می باشد ، که توضیح آن ها به این شرح است:

پروتز های آب نمکی

از این نوع جنس بیشتر برای ساخت پروتز های مدل گرد استفاده می شود. این نوع پروتز های حاوی یک صدف خارجی هستند که دورن آن ها  از آب نمک یا محلول سالین پر شده است.  برخی از آن ها از قبل پر شده اند و برخی دیگر در حین انجام عمل جراحی توسط جراح پلاستیک بدن پر می شوند. این نوع ایمپلنت ها دارای اندازه های مختلف بوده و از سمت سازمان غذا و دارو مورد تایید برای استفاده توسط خانم های بالای 18 سال می باشد.

ایمپلنت های سیلیکونی

این نوع پروتز های پستان دارای یک پوسته خارجی یا صدف از جنس سیلیکون می باشند که درون آن با با ژل سیلیکون پر شده است. پروتز سینه سیلیکونی در اندازه و سایز های مختلف وجود دارد و برای بازسازی پستان زنان 22 سال به بالا مورد استفاده قرار می گیرد. پروتز سیلیکونی بیشتر در مدل های قطره اشکی که برای بازسازی سینه پس از انجام جراحی برداشتن پستان مورد استفاده قرار می گیرد مناسب می باشد و می تواند نتایجی زیبا و بدون نقص را برای افراد به ارمغان آورد.

پروتز پستان نوع ترکیبی

همانطور که گفته شد نوعی پروتز سینه وجود دارد که ترکیبی از جنس آب نمک یا همان سالین و سیلیکون می باشد. قسمت سالینی آن به جراح اجازه می دهد تا سایز سینه را در طول انجام عمل جراحی به تدریج افزایش دهد. مدل ترکیبی ایمپلنت سینه برای زنانی که دوست دارند سینه های بزرگی داشته باشند اما نبود فضای کافی در بافت سینه برای قرار دهی پروتز ها به آن ها اجازه نمی دهد که به یک باره پروتز با سایز بزرگ در سینه قرار بگیر مناسب می باشد. در این حالت جراح برای خلق نتیجه مطلوب و ایده آل از نوع ترکیبی استفاده می کند و با پر کردن آن در طول زمان انجام جراحی باعث می شود بافت سینه جا باز کند و اجازه قرار گیری پروتز را درون سینه بدهد. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید