06 سپتامبر 2020
سپتامبر 6, 2020

کاشت ریش و سبیل

0 دیدگاه

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل : برخورداری از ریش و سبیل پرپشت و مناسب سبب افزایش زیبایی و جذابیت صورت مردانه شده و به بیشتر شدن اعتماد به نفس آن ها کمک می کند ؛ به همین دلیل ممکن است افرادی که بر اثر عوامل مختلف ریش و سبیل کم پشتی دارند به استرس های شدید دچار شوند. در واقع ریش و سبیل یکی از بارز ترین نماد های مردانگی است و بیماری کم مویی برای آن ها ناخوشایند است. ( بهترین کلینیک کاشت مو )

علل ریزش ریش و سبیل
در اغلب موارد ریزش ریش و سبیل بر اثر عوامل مادرزادی است اما می تواند به سایر عوامل محیطی نیز مربوط باشد. از دیگر دلایل ریزش ریش و سبیل می توان به موارد زیر اشاره نمود :
عوامل فیزیکی همچون برخورد ضربه ، بریدگی ، انجام عمل جراحی ، جای زخم و اسکار ، سوانح سوختگی و غیره.
برخی از افراد از ابتدا دارای ریش و سبیل نیستند و به صورت ارثی ، مادرزادی یا هیپوتریکوزیس از فولیکول های مویی برخوردار نمی باشند.
مشکلات و کمبود های مربوط به آندروژن یا همان هورمون مردانه که پیش از سن بلوغ اتفاق می افتد.
نکته
در برخی موارد افراد به منظور درمان طاسی و کم پشتی ریش و سبیل خود از محلول و پماد هایی استفاده می کنند. اما باید گفت که این قبیل دارو ها تنها جنبه تبلیغاتی دارند و استفاده از آن ها از نظر علم صحیح نیست. در واقع تنها راه درمان ریزش ریش و سبیل و کم پشتی آن ها ، کاشت است که نتیجه قطعی و قابل رشدی را برای افراد به ارمغان می آورد.

سایر نکاتی که در کاشت ریش و سبیل باید مورد توجه قرار گیرد عبارتنداز :
کاشت مو برای آن دسته از آقایان که علاقمند به داشتن ریش و سبیل های بزرگ هستند ولی موی ریش آن ها نامنظم یا ناکافی است بهترین گزینه می باشد.

کاشت ریش و سبیل

این کار برای افراد سالم که اصلا ریش و سبیل ندارند یا در ریش آن ها قسمت های طاس وجود دارد بسیار مناسب است.

کاشت مو را می توان از سن 20 سالگی تا زمانی که هورمون ها به سطح پایه خود برسند انجام داد.

عوارض احتمالی کاشت ریش و سبیل
به طور کلی کاشت ریش و سبیل عوارض چندانی ندارد و در صورت مراجعه به پزشک ماهر و با تجربه احتمال بروز عوارض به صفر خواهد رسید. اما بهتر است با برخی از عوارض احتمالی آن آشنا باشید :

درد
عفونت
خونریزی
ورم پیشانی یا صورت
بی حسی یا سفتی (موقتی)
رشد نامناسب موهای پیوندی
ظاهر غیرطبیعی موی پیوندی
ایجاد جای زخم در ناحیه اهدا کننده یا دریافت کننده
کاشت ریش و سبیل

نکاتی در مورد مو های اهدایی برای پیوند موی صورت
مو های اهدایی پس از جدا شدن از پوست سر ، در بستر جدید خود همچون موهای طبیعی رشد می کنند و می توانند تراشیده شوند.
برای پیوند مو معمولا از مو های اطراف سر که نزدیک ترین حالت به ریش و سبیل را دارند استفاده می شود. البته می توان موهای پشت سر نیز بکار گرفت. پس از به اتمام رسیدن پیوند، موها دائمی می شوند.
به منظور دستیابی به ظاهر طبیعی و بسته به اینکه رشد موهای طبیعی فرد چگونه است ، موها در گرافت هایی شامل یک یا دو تار مو پیوند زده می شوند.
دیگر اقداماتی که به منظور طبیعی تر شدن نتیجه کاشت انجام می شود شامل موارد زیر می شوند :
قرار دادن گرافت ها در زاویه و جهت دقیق
استفاده از گرافت های میکروسکوپی ( این گرافت ها را می توان در کوچک ترین برش های پوست جا داد تا کمترین جای زخم به روی پوست باقی بماند.)
هر تار موی خاکستری ناحیه ترمیم شده ، پراکندگی مناسبی دارد.
در نظر داشته باشید که موهای مورد استفاده در ریش و سبیل دیگر مناسب برای پیوند مجدد به پوست سر نیستند و در صورتی که بیمار بخواهد الگوی طاسی مردانه احتمالی را ترمیم کند ، از موی کمتری برخوردار می باشد.
کلینیک تخصصی پوست و کاشت مو فرهمند ، یکی از بهترین کلینیک های کاشت ریش و سبیل در تهران هستند که با سابقه درخشان و برخورداری از کادر مجرب ، نتایجی زیبا و ماندگار را برای بیماران خود به ارمغان آورده است. شما می توانید برای مشاهده نمونه کار های این کلینیک به صفحه اینستاگرام یا گالری تصاویر همین سایت مراجعه نمایید.