24 فوریه 2020
فوریه 24, 2020

اقدامات قبل از جراحی بینی

0 دیدگاه

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : عوامل زیادی در نتیجه نهایی جراحی بینی تاثیر گذار هستند اما رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی یکی از عواملی است که روند جراحی را راحت تر کرده و در کسب نتیجه مطلوب تاثیر گذار خواهد بود. ( بهترین جراح بینی کرمان )

مراحل قبل از جراحی بینی
افرادی که قصد جراحی زیبایی بینی دارند باید قبل از آن مراحلی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را سپری کنند.

اقدامات-قبل-از-جراحی-بینی-1

مطمئن شوید که ظاهر بینی تان واقعاً دارای ایراد است
بسیاری از افراد با ایستادن در مقابل آینه گمان می کنند که بینی شان بیش از اندازه بزرگ بوده، دارای قوس است یا ایرادات دیگری دارد و به فکر جراحی کردن بینی شان می افتند.

برخی از ایرادات مشاهده شده توسط این افراد واقعاً در آن ها وجود نداشته و آن ها به دلیل ابتلا به اختلال بدشکل پنداری یا وسواس به اشتباه گمان می کنند که بینی شان ایراد دارد.

با نظرخواهی از اطرافیان و همچنین مراجعه به یک پزشک با وجدان و مشاوره با ایشان از وجود ایراد در بینی و احتیاج به انجام جراحی بینی اطمینان حاصل کنید.

مطئن شوید که شرایط لازم برای جراحی بینی را دارید
همه افرادی که بینی شان ایراد دارد کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی نبوده و انجام این جراحی زیبایی به وجود شرایط زیر نیاز دارد:

فرد به بیماری های خاص مبتلا نباشد:
اولویت جراحان بینی در حین انجام عمل بینی حفظ سلامت بیمار است؛ مبتلا بودن فرد به بیماری های مزمنی همچون لوپوس و به طور کلی داشتن سابقه ابتلا به بیماری های خاص ممکن است در حین جراحی مشکل ساز بوده و بعد از آن عوارضی را برای فرد به همراه داشته باشد که در برخی موارد نتوان آن ها را جبران کرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

فرد ایده آل گرا و کمال طلب نباشد:
جراحی بینی با ایجاد اصلاحات باعث موجب بهبود نسبی ظاهر بینی شده و به هیچ عنوان وعده ایجاد یک بینی بی نقص مطلق را به افراد نمی دهد، به همین علت برای افراد ایده آل گرا که تحمل جزئی ترین نقوص را ندارند مناسب نیست.

افرادی که به استعمال دخانیات اعتیاد ندارند:
یکی از مسائلی که روند بهبود را با مشکل روبرو کرده و موجب اختلال در ترمیم زخم ها و تشدید تورم بینی می شود، استنشاق دود و استعمال دخانیات قبل و بعد از جراحی بینی می باشد.

به همین علت تنها افرادی که به این مواد اعتیاد نداشته یا در صورت مصرف قادر به کنار گذاشتن آن ها چند روز قبل و بعد از جراحی بینی می باشند برای عمل بینی مناسب هستند.

دیگر شرایط لازم جراحی بینی عبارتنداز:
داشتن حداقل 16 سال برای خانم ها
داشتن حداقل 17 سال سن برای آقایان
شیرده و باردار نبودن خانم ها
داشتن توقعات معقول از جراحی بینی
داشتن بینی با پوست با کیفیت و غیره.

اقدامات قبل از جراحی بینی

نکات و اقدامات قبل از جراحی بینی عبارتند از:
به طبع مهم ترین عاملی که با کسب نتیجه مطلوب و ایده آل تاثیرمستقیم دارد، انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه می باشد. مشاهده نمونه کار های جراح بینی می تواند شما را در این امر یاری کند. بدین منظور می توانید به گالری تصاویر موجود در سایت یا صفحه اینستاگرام جراح بینی مراجعه کنید و به بررسی نمونه کاری های ایشان بپردازید.
آزمایشات و تمام مدارک پزشکی لازم را تهیه کنید و نتیجه را در اختیار جراح بینی خود قرار دهید.
از همه جهت های بینی خود عکس تهیه کنید و روز مشاوره همراه خود داشته باشید.
به طور مرتب از دارو های تجویز شده استفاده کنید. مصرف این دارو ها موجب می شود تا شرایط جسمانی بیمار برای جراحی مناسب تر شود.
از دو هفته قبل از جراحی بینی ، از استعمال دخانیات و حتی قرار گرفتن در محل هایی که پر دود هستند، خودداری کنید. چرا که این دارو ها موجب می شود تا اکسیژن رسانی به خون با مشکل مواجه شود. در این مدت مصرف نوشیدنی های حاوی الکل نیز ممنوع می باشد.
در صورتی که از داروی خاصی استفاده می کنید یا سابقه بیماری خاصی دارید، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید. استفاده خودسرانه دارو ممنوع می باشد. توجه داشته باشید که از دو هفته قبل از جراحی بینی استفاده از دارو های ضد التهابی چون پروفن و آسپرین ممنوع است، چرا که این دارو ها موجب رقیق شدن خون شده و احتمال خون ریزی بینی را افزایش خواهند داد.
حداقل 24 ساعت قبل از عمل بینی ، از مایعات بیشتری استفاده کنید.
بعد از عمل حداقل تا یک هفته به روی بینی پانسمان و گچ قرار خواهد گرفت، به همین دلیل در این مدت امکان حمام رفتن نیست. بنابراین توصیه می شود شب قبل از جراحی حتما استحمام کنید.
حداقل از 8 ساعت قبل از جراحی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا حین عمل ناشتا باشید و معده شما خالی باشد.
روز عمل تمام مدارک پزشکی لازم را همراه خود داشته باشید.
روز عمل حتما از لباس دکمه دار استفاده کنید، تا بعد از جراحی برای تعویض لباس دچار مشکل نشوید.
خانم ها بدون آرایش و لاک به محل جراحی مراجعه کنند.
آقایان نیز بدون ریش و سبیل در محل جراحی حضور داشته باشند.
از به همراه داشتن زیور آلاتی چون ساعت، انگشتر و غیره خودداری کنید.
نیم ساعت قبل از جراحی بینی و به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید.