23 فوریه 2020
فوریه 23, 2020

جراحی بینی ترمیمی

0 دیدگاه

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه یکی از شاخه های رینوپلاستی می باشد که به منظور اصلاح جراحی بینی ترمیمیمشکلات جراحی بینی اولیه انجام می شود. ( جراح بینی شیراز )

رایج ترین دلیل رینوپلاستی ثانویه ، عدم انتخاب جراح بینی خوب است ولی دلایلی چون ضربه به بینی عمل شده یا حادثه نیز می تواند منجربه انجام جراحی ترمیمی بینی شود.

یکی دیگر از دلایل رینوپلاستی ثانویه ، راضی نبودن بیمار از فرم بینی جراحی شده است .

در کل با انجام جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه می توان ، تمام مشکلات یک بینی جراحی شده را برطرف کرد .
نکات مهم رینوپلاستی ثانویه

برای انجام جراحي ترميمي بيني یا جراحی بینی ثانویه ، حداقل یک سال باید از رینوپلاستی اولیه گذشته باشد .
انجام جراحی مجدد بینی باعث پیچیده شدن شرایط جراحی می شود به همین دلیل عمل بینی ترمیمی ، ریسک بالایی دارد.
بیمارانی که اقدام به رینوپلاستی ترمیمی می کنند به دلیل یک تجربه ناموفق ، حساسیت بیشتری دارند و به دنبال کسب یک نتیجه ایده آل هستند .

روتوش بینی

برخی اوقات پس از جراحی زیبایی بینی ، ساختار بینی نیازمند تغییرات جزئی است تا فرم ایده آلی داشته باشد.

به تغییرات جزئی که برای بینی جراحی شده ، توسط جراح بینی و در مطب انجام می شود ، روتوش بینی می گویند.

همانطور که گفته شد برای انجام رینوپلاستی ثانویه ، باید یک سال ازجراحی بینی گذشته باشد اما تنها در یک مورد می توانیم پس از گذشت 6 ماه روتوش بینی انجام دهیم ، آن هم مواقعی است که پره های بینی بیمار به خوبی جمع نشده باشند.

بهتر است بیماران به مشاوره های جراح بینی در مورد زمان انجام جراحی بینی ثانویه یا روتوش بینی گوش بدهند و برای زودتر انجام دادن آن اصراری نواشته باشند .

خطرات عمل ترمیمی بینی

تمامی جراحی های زیبایی با خطرات و عوارض مخصوص به خود همراه هستند ، جراحی بینی ترمیمی نیز از این قاعده مستثنا نیست با خطراتی همراه خواهد بود اما در صورتی که این جراحی به دست جراح توانمند و زبده انجام شود مشکل خاصی بیماران را تهدید نمی کند.

جراحی ترمیمی بینی ، نسبت به جراحی اولیه بینی بسیار پیچیده تر می باشد زیرا در جراحی اولیه بینی ساختار و غضروف بینی برداشته شده است و در جراحی ترمیمی بینی باید بازسازی شود.

دکتر حسین مرادیان ، بهترین جراح ترمیم بینی هستند ؛ برای اطلاع از آدرس ایشان می توانید به بخش تماس با دکتر سایت مراجعه کنید.
ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی

امکان ترمیم بینی عمل شده ، در مطب و بدون انجام جراحی وجود دارد زیرا در برخی از مواقع ایرادات بینی افراد بسیار جزئی می باشد که بدون بیهوشی و در مطب قابل اصلاح است ؛ برای نمونه قوز بینی برخی از افراد در جراحی اولیه بینی به طور کامل بر طرف نشده است از این رو جراح بینی اقدام به سوهان کشیدن بینی بعد از عمل در داخل مطب می کند.

جراحی بینی ترمیمی
ترمیم نوک بینی بدون جراحی

همانطور که گفته شد تنها ایرادات جزئی بینی را می توان بدون انجام جراحی و در مطب تحت بی حسی موضعی انجام داد ، بنابراین ترمیم نوک بینی عمل شده ، بدون انجام جراحی زیبایی بینی امکان پذیر نیست.
روش جراحی بینی ترمیمی

به طور کلی دو روش برای انجام جراحی زیبایی بینی ، وجود دارد که آن ها تحت عنوان جراحی بینی به روش بسته و جراحی بینی به روش باز شناخته می شوند.

برای انجام جراحی ترمیمی بینی ، نیز می توان از هر دو روش استفاده کرد اما انتخاب هر یک از آن ها بستگی به شرایط و میزان ایرادات بینی بیماران دارد ؛ زیرا در جراحی بینی بسته ، به علت عدم وسعت دید جراح نمی توان تغییرات بسیاری را اعمال کرد از این رو جراحی های که نیاز به اعمال تغییرات گسترده ندارند به این روش انجام می شوند اما جراحی های پیچیده عموما به روش جراحی بینی باز انجام می شوند.

بارزترین تفاوت میان این دو روش ناحیه ایجاد برش های بینی می باشد در روش باز ، برش ها در میان حفره های بینی یا ناحیه کلوملا ایجاد می شود در حالی که برش های مورد نیاز در روش بسته ، در ناحیه داخلی سوراخ های بینی ایجاد می شوند.
مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی

نکاتی را که بیماران باید از جراحی بینی ترمیمی ، رعایت کنند مشابه مراقبت های مورد نیاز پس از جراحی بینی می باشد بنابراین شما در این مورد اطلاعات کافی دارید ؛ برای آگاهی بیشتر می توانید به مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی مراجعه کنید.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

جراح بینی به دلیل دشوار بودن رینوپلاستی ثانویه ، هزینه بیشتری را به نسبت رینوپلاستی اولیه دریافت می کند .

هزینه رینوپلاستی ثانویه بستگی به میزان پیچیدگی مشکل بینی دارد و به طور معمول ، جراح بینی پس از بررسی بینی بیمار هزینه را اعلام می کند .

دقت داشته باشید که رینوپلاستی ثانویه هزینه ثابتی ندارد و مواردی چون موقعیت جغرافیایی مطب ، دستمزد راینولوژیست ، نوع بینی ، مشکل بینی و هزینه های بیمارستان نیز بخشی از قیمت رینوپلاستی ترمیمی را شامل می شوند.

توصیه می شود روتوش بینی یا جراحی ترمیم بینی را تحت نظر یک جراح بینی ماهر انجام دهید تا به طور مجدد دچار عارضه نشوید و مشکلات حاصل از رینوپلاستی اولیه به خوبی برطرف شود.