23 فوریه 2020
فوریه 23, 2020

جراحی بینی شکسته

0 دیدگاه

جراحی بینی شکسته

به منظور ترمیم و اصلاح شکستگی بینی که بنا به دلایلی چون تصادف یا ضربه شدید اتفاق افتاده است، جراحی بینی شکسته انجام می شود. شکستگی بینی از رایج ترین شکستگی ها در صورت می باشد.

گاهی شکستگی بینی علاوه بر تاثیر گذاری به روی ظاهر بینی ، موجب ایجاد اختلال در تنفس افراد خواهد شد.

شکستگی بینی در جوانان موجب شکستگی یا جا به جایی استخوان بینی خواهد شد، اما در افراد مسن تر ضربه وارد شده موجب خورد شدن استخوان بینی می شود.

انواع جراحی بینی شکسته

جهت اصلاح بینی شکسته از دو روش جا اندازی بسته و باز استفاده می شود.

در این روش در صورتی که شکستگی بینی شدید باشد، جراحی بینی شکسته به روش باز انجام خواهد شد. در این روش در قسمت کلوملا برش کوچکی به عرض 2 میلی متر ایجاد خواهد شد و پس از جدا شدن پوست از بافت بینی ، تغییرات و ترمیمات لازم اعمال می شود.

این در حالیست که شکستگی بینی همیشه منجر به جراحی نمی شود و چنانچه شکستگی بینی جزئی باشد ، معمولا  نیاز به جراحی نیست و بینی فرد در مطب و با بی هوشی موضعی جا انداخته خواهد شد.

علائم شکستگی بینی
تورم و کبودی بینی
درد شدید در ناحیه بینی
خونریزی بینی
تغییر شکل ظاهری بینی

پس از برخورد ضربه به بینی و مشاهده علائم ذکر شده حتما به متخصص گوش حلق و بینی مراجعه نمایید. زمان مناسب برای جا انداختن بینی حداکثر 10 روز می باشد.

بعد از جراحی بینی ، داخل بینی پانسمان و خارج بینی گچ گرفته می شود. گچ بعد از یک هفته توسط جراح بینی برداشته خواهد شد. توجه داشته باشید که در این مدت گچی که به روی بینی قرار دارد، مرطوب و خیس نشود.

هزینه جراحی بینی شکسته

هزینه جراحی بینی باز به عواملی چون ایرادات بینی ، دستمزد جراح و هزینه های جانبی مانند هزینه آزمایشات و فتوگرافی ، متخصص بیهوشی و هزینه های بیمارستان بستگی دارد.