09 مارس 2020
مارس 9, 2020

جراحی بینی گوشتی

0 دیدگاه

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : بینی ، برجسته ترین عضو صورت است و در حقیقت بیش از سایر اعضای چهره مورد توجه است ، از این رو وجود هر گونه اختلال در شکل ظاهری آن به وضوح قابل رویت خواهد بود. البته از این موضوع نباید غافل بود که بینی به لحاظ عملکردی نیز بسیار حائز اهمیت می باشد ، به نحوی که در صورت انسداد مجاری تنفسی بنا به هر دلیلی ؛ قادر به انجام وظیفه حیاتی خود نخواهد بود. ( جراح بینی ارومیه )

جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین و شایع ترین اعمال زیبایی محسوب می گردد که در حال حاضر بسیاری از افراد با استفاده از آن ، ایرادات ظاهری صورت را مرتفع نموده و با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور می یابند.

جراح بینی باید در عمل جراحی بینی ، نقش کلیدی تنفس و تاثیر قابل توجه ظاهر بینی بر روی چهره را مورد توجه قرار دهد و قادر به ایجاد هماهنگی و تعادل بین اصلاح نواقص ظاهری بینی و حفظ عملکرد حیاتی آن باشد تا جایی که رفع عیوب بینی منجر به اختلال عملکردی بینی نشود.

جراحی بینی گوشتی
نقش پوست در جراحی بینی

به طور کلی بینی از لحاظ جنس و نوع پوست به دو دسته ، استخوانی و گوشتی قابل تقسیم می باشد.

بینی استخوانی :

بینی هایی که از پوستی نازک برخوردارند و غضروف محکمی دارند به بینی های استخوانی موسوم اند و در برابر جراحی بینی حالتی منعطف داشته و نسبت به بینی های گوشتی ، بهتر پاسخگو هستند.

در این مقاله ما به شرح پاره ای توضیحات پیرامون بینی گوشتی خواهیم پرداخت.

بینی گوشتی :

دارای پوستی ضخیم می باشد و غضروف های آن ضعیف است.

ضخیم بودن پوست بینی های گوشتی به خاطر زیاد بودن غدد چربی و همچنین ترشح چربی از این غدد در لا به لای پوست می باشد.

لازم به ذکر است که جراح بینی طی عمل بینی ، نمی تواند جنس پوست بینی را تغییر دهد ، چرا که اساس کار جراحی بر پایه اعمال تغییر بر روی استخوان و غضروف بینی است.

در گذشته هدف از جراحی بینی ، صرفا کوچک کردن بینی بود و برای انجام آن از متدهای کاهنده استفاده می شد ؛ یعنی در راستای کوچک کردن بینی از غضروف و استخوان بینی کاسته می شد.

در حال حاضر دیگر از متدهای قدیمی جراحی بینی استفاده نمی شود ؛ زیرا در تکنیک های قدیمی ، فرم بینی بخصوص بینی گوشتی به تدریج به حالت سابق خود باز می گشت.

تکنیک های جدید جراحی بینی گوشتی به صورت تقویتی هستند و از طریق تقویت غضروف بینی به اصلاح ایرادات آن می پردازند.

به این ترتیب با استفاده از متدهای جدید جراحی بینی گوشتی ، احتمال بازگشت پذیری نتایج عمل بینی به حداقل رسیده است.

ذکر این نکته در این جا حائز اهمیت است که جنس پوست بینی در نتیجه عمل بسیار اثرگذار است و بینی های گوشتی به خاطر ویژگی هایی که دارند در مقابل تغییراتی که طی جراحی بینی قرار است بر روی آن ها اعمال شود ، از خود مقاومت نشان می دهند.

از این رو افرادی که از بینی های گوشتی برخوردارند ، نباید از جراحی بینی انتظاراتی غیرمنطقی داشته باشند ؛ زیرا به دلیل نوع و جنس پوست بینی ، نوک بینی آن ها به خوبی جمع نخواهد شد.

البته توجه داشته باشید در صورت انتخاب یک جراح بینی مجرب و حاذق امکان دستیابی به نتایج قابل قبول از عمل بینی گوشتی نیز ممکن خواهد شد.