23 فوریه 2020
فوریه 23, 2020

جراحی زیبایی بینی

0 دیدگاه

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) ، یکی از اعمال جراحی های زیبایی صورت است که به منظور تغییر شکل در فرم ظاهری بینی انجام می شود و با انجام آن می توان بسیاری از مشکلات ظاهری بینی همچون بزرگی ، کجی ، برآمدگی و غیره را برطرف کرد ؛ لازم به ذکر است امکان انجام همزمان جراحی زیبایی و درمانی نیز وجود دارد. ( دکتر دنیا کرمی  )

جراحی بینی چگونه انجام می شود ؟

جراح بینی ، برای انجام جراحی بینی به منظور دستیابی به استخوان و غضروف بینی ، نیاز به ایجاد برش دارد ؛ برای ایجاد برش های عمل بینی دو روش وجود دارد که تحت عنوان های جراحی بینی باز و بسته شناخته می شوند.

در جراحی بینی باز ، برش های مورد نیاز در ناحیه کلوملا ( ناحیه میانی حفره های بینی ) ایجاد می شوند ؛ در حالی در جراحی بینی بسته ، هیچ گونه برشی در سطح خارجی پوست بینی ایجاد نشده و تمامی برش ها داخلی می باشند و در ناحیه داخلی حفره های بینی ایجاد می گردند.

پس از ایجاد برش های مورد نیاز ، جراح بینی بر روی استخوان و غضروف های بینی تغییراتی را اعمال می کند ؛ در برخی از موارد به منظور تقویت غضروف های بینی ، نیاز به پیوند غضروف بینی می باشد ؛ در این صورت غضروف های مورد نیاز از غضروف گوش یا غضروف دنده تامین می گردند.

پس از اعمال اصلاحات مورد نیاز ، پوست و بافت بینی بر روی ساختار جدید بینی قرار می گیرد.

لازم به ذکر است جراحی زیبایی بینی تنها تحت بیهوشی عمومی انجام شده و امکان انجام آن تحت بی حسی موضعی وجود ندارد.

عمل جراحی بینی گوشتی

از ویژگی بینی های گوشتی می توانیم به مواردی همچون ضخیم بودن پوست بینی ، ضعیفی غضروف بینی و بزرگی نوک بینی اشاره کنیم ؛ ضخیمی پوست بینی دو علت دارد که در مقاله مربوطه به طور کامل در رابطه با آن توضیح داده شده است ؛ می توانید با مراجعه به آن به اطلاعات کاملی در رابطه با جراحی بینی گوشتی دست یابید.

هزینه جراحی زیبایی بینی

قیمت جراحی بینی ، با توجه به پارامترهای گوناگونی از فردی به فرد دیگر متغیر می باشد ؛ از این رو جهت اطلاع از هزینه نهایی عمل زیبایی بینی باید به جراح بینی مراجعه شود ؛ پس از انجام معاینات مورد نیاز قیمت عمل زیبایی بینی در افراد مشخص می گردد.