09 مارس 2020
مارس 9, 2020

جراحی سینه

0 دیدگاه

جراحی سینه

امروزه اعمال جراحی زیبایی بر روی اندام های مختلف بدن انجام می گیرد. در این میان جراحی سینه برای بانوان دارای اهمیت ویژه ای می باشد ، چرا که سینه در خانم ها علاوه بر ایجاد تناسب اندام و زیبایی به عنوان یکی از اساسی ترین ویژگی های بارز زنانگی نیز به شمار می رود. ( جراح سینه )

بنابراین شاهد این امر هستیم که افرادی که از فرم و اندازه سینه های خود به هر دلیلی ناراضی هستند یا اینکه متاسفانه بافت سینه خود را در اثر بیماری خاصی از دست داده اند جهت رفع این مشکلات درصدد انجام جراحي سينه بر می آیند.

به طور کلی افرادی که به منظور جراحي سينه به جراح پلاستیک مراجعه می کنند از نظر جراح در یکی از 4 گروه ذیل قرار دارند :

بانوانی که سینه های کوچکی دارند و این اتفاق یا به دلیل عدم رشد صحیح سینه ها در سنین رشد بروز یافته یا در اثر بارداری و شیردهی ، سینه ها دچار افتادگی شده و حجم سینه ها کوچک شده است.
خانم هایی که دارای سینه هایی بزرگ هستند و بزرگی سینه در آن ها سبب افتادگی سینه ها نیز شده است.
بانوانی که از سایز و حجم سینه خود رضایت دارند و تنها با افتادگی سینه ها مواجه هستند.
خانم هایی که حجم سینه آن ها با اندام شان تناسب ندارد و افتادگی سینه آن ها شدید می باشد.

اقدامات لازم قبل از جراحی سینه

افراد پیش از انجام جراحي سينه باید نکات زیر را مد نظر داشته باشند :

فردی که تمایل به انجام این جراحی دارد باید از لحاظ سلامتی در حد خوب و قابل قبولی باشد ، چرا که انجام جراحي سينه برای افرادی که دچار اختلالاتی از قبیل مشکلات عروقی و قلبی هستند ، افرادی که مشکلات کلیوی ، ریوی ، کبدی دارند و همچنین افراد مبتلا به مشکلات روحی و روانی می تواند ایجاد خطر کند.
مصرف داروهای ضد بارداری از دو هفته قبل تا دو هفته بعد از جراحي سينه ممنوع است ، زیرا می تواند خطر آفرین باشد.
از آنجا که استعمال دخانیات می تواند هم در خلال عمل ایجاد مشکل کند و هم روی روند ترمیم زخم ها پس از عمل تاثیر منفی بگذارد ، مصرف سیگار و قلیان قبل و بعد از عمل به طور کامل باید قطع گردد.
افرادی که در سنین بالای 35 سال قرار دارند و سابقه ابتلا به سرطان سینه در خانواده آن ها وجود دارد می بایست پیش از عمل ، حتما بر روی آن ها سونوگرافی و ماموگرافی صورت پذیرد.

روش های جراحی سینه

بزرگ کردن سینه یا جراحی پروتز سینه

این عمل جراحی با هدف افزایش سایز سینه انجام می گیرد و طی آن پروتز یا ایمپلنتی در سینه فرد قرار داده می شود.

کوچک کردن سینه یا عمل ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه برای افرادی که سینه های بزرگی دارند و از این مسئله دچار نارضایتی هستند و اعتماد به نفس خود را از دست داده اند یا حتی در مواردی این افراد در ناحیه قفسه سینه خود با احساس درد روبرو هستند و با مشکلاتی دیگر اعم از احساس درد در ناحیه شانه ها و حساسیت پوستی مواجه می باشند ، گزینه بسیار مناسبی می باشد.

لیفت سینه یا جراحی ماستوپکسی

افرادی که از سینه هایی شل و افتاده برخوردارند ، می توانند با مراجعه به جراح پلاستیک و پس از مورد ارزیابی قرار گرفتن توسط ایشان ، نسبت به جراحی لیفت سینه یا بالا کشیدن سینه های خود اقدام نمایند.

جراحی بازسازی و ترمیم سینه

خانم هایی که به دلیل برخی بیماری های خاص همچون سرطان سینه متاسفانه بافت سینه خود را از دست داده اند ، می توانند با جراحی بازسازی سینه مجددا به فرم سینه های خود دست یافته و اعتماد به نفس شان را بازیابند.

کوچک کردن سینه آقایان یا جراحی ژنیکوماستی

به اختلال بزرگ شدن سینه مردان در علم پزشکی ، اصطلاح ژنیکوماستی اطلاق می شود.

این عارضه در هر سنی ممکن است رخ دهد و علامت اصلی آن وجود بافت اضافی در ناحیه سینه ها می باشد که می تواند با درد و حساسیت همراه باشد.

در صورتی که این عارضه با فعالیت های ورزشی ، رژیم های غذایی و مصرف دارو درمان نگردد ، جراحی ژنیکوماستی جهت کوچک کردن سینه مردان پیشنهاد آخر جراح پلاستیک خواهد بود.

طی جراحی ژنیکوماستی ، چربی و بافت اضافی ای که موجب بزرگی سینه ها شده است برداشته شده و فرد درمان خواهد شد.