09 مارس 2020
مارس 9, 2020

جراحی شکم

0 دیدگاه

جراحی شکم

جراحی شکم روشی برای از بین بردن چربی ها و پوست اضافه ناحیه شکم ، اصلاح بد شکلی ناف و فرم دهی به این ناحیه بسیار مهم و اناتومیک می باشد ؛ این تکنیک با نام ابدومینوپلاستی نیز شناخته می شود و درواقع تکنیکی برای فرم دهی و نه لاغری محسوب می گردد. ( فوق تخصص پلاستیک )

کسانی که شکمی بزرگ و افتاده دارند یا پس از رژیم غذایی یا فعالیت های ورزشی ، موفق به کاهش نسبی چربی های شکم خود شده اند اما همچنان پوستی با کیفیت بد و غیر الاستیک دارند که در حالتی شل و آویزان قرار گرفته است ، می توانند به کمک جراحی شکم ، چربی و پوست اضافه را برداشته و دارای استایلی خوش فرم و شکیل شوند.

با انجام این عمل جراحی ، سلول های چربی برداشته شده و امکان تجمع چربی در آن ناحیه با احتمال کمتری در آینده رخ خواهد داد ولی چون همواره مقداری چربی باقیمانده برای حفظ سلامت پوست و فرم دهی به شکم وجود خواهد داشت بنابراین برای حفظ زیبایی شکم می بایست تغذیه سالم و ورزش را همواره مد نظر داشته باشید.

جراحی شکم
افراد مناسب برای ابدومینوپلاستی

در ادامه کسانی که کاندید مناسبی برای انجام ابدومینوپلاستی می باشند را نام خواهیم برد:

افرادی که دچار چاقی مفرط نبوده و تنها در قسمت شکم و پهلوی خود دچار تجمع چربی و شلی هستند.
کسانی که به دلیل از دست دادن ویژگی ارتجاعی پوست ، دچار افتادگی پوستی با کیفیت بد هستند.
بانوانی که پس از زایمان موفق به کوچک کردن شکم خود نشده اند و دارای عضلاتی شل هستند.
کسانی که به دنبال جراحی های لاغری بر روی معده یا روده ، دچار کاهش وزن زیاد و شلی و افتادگی شکم شده اند.

به طور کلی افردی که خواهان عمل جراحی شکم می باشند ، لازم است که از سلامت کامل جسمی و روحی برخوردار بوده و دچار هیچ یک از بیماری های زمینه ای نباشند. همچنین می بایست نسبت به دوره مورد نیاز برای بهبودی حداکثری بعد از عمل جراحی صبور بوده و همکاری کامل داشته باشند.
انواع روش های جراحی ابدومینوپلاستی

عمل جراحی شکم بسته به وضعیت بیمار و نظر فوق تخصص جراحی پلاستیک طی تکنیک های زیر قابل اجرا می باشد:

جراحی شکم با روش مینی ابدومینوپلاستی

این روش که به مینی ابدومینوپلاستی شهرت دارد برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که تنها بد شکلی مختصری در بخش زیرین شکم دارند.

معمولا در مینی ابدومینوپلاستی یا همان تامی تاک کوچک ، ناف بیمار دست نخورده باقی می ماند و تنها اسکار برش جراحی در پایین ترین ناحیه شکم ایجاد می گردد.

جراحی شکم با روش فول ابدومینوپلاستی

برش های مورد نیاز در این تکنیک شامل اسکار بسیار مختصر و نامحسوس دور ناف و در مواردی خاص اسکار یک ونیم تا دو سانتی متری در پایین شکم علاوه بر برش کلاسیک عرضی پایین شکم می باشد. این افراد دارای طیف وسیعتری از بد شکلی ها و افتادگی شکم و ناف به همراه شلی عضلات جدار شکم هستند.

مراجعین محترمی که دچار باز شدگی یا به اصطلاح دیاستاز عضلات جدار شکم از یکدیگر شده اند ترمیم عضلات نیز از اقدامات ضروری عمل قرار خواهد گرفت.

بازسازی و تغییر محل ناف از مراحل بسیار مهم در عمل جراحی فول ابدومینوپلاستی می باشد که منجر به ایجاد نافی زیبا و در محلی مناسب در جدار شکم توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک خواهد شد.

جراحی شکم
خطر آمبولی در جراحی شکم

اگر چه خطر آمبولی عروقی در عمل جراحی ابدومینوپلاستی وجود دارد اما در صورتی که توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و در یک مرکز بیمارستانی مجهز انجام شود با تمهیدات انجام شده در قبل ، حین و بعد از عمل، احتمال این خطر بسیار بسیار کم شده و در صورت وقوع نیز قابل کنترل خواهد بود ؛ بطوریکه انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی را به یک عمل زیبایی مطمئن از نظر سلامتی در سر تا سر دنیا تبدیل کرده است.
هماتوم و سروما بعد از جراحی شکم

هماتوم به معنای تجمیع خون و سروما به معنای تجمیع مایع در زیر پوست جدار شکم می باشد که با توصیه های انجام شده قابل پیشگیری است ولی در صورتی که شک به وقوع آن در معاینات بعد از عمل وجود داشته باشد قابل درمان و کنترل خواهد بود.
هزینه جراحی شکم

ابدومینوپلاستی طی روش های مختلف و با وسعت متفاوت انجام می پذیرد. برای اطلاع از هزینه جراحی شکم و پهلو ، در طی جلسه مشاوره با فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و پس از انجام معاینات و با مشخص شدن روش مورد نیاز شما ، هزینه عمل با شما در میان گذاشته خواهد شد.