29 اکتبر 2020
اکتبر 29, 2020

جراحی پلک

0 دیدگاه

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست

لیفت پلک، یا جراحی پلک (بلفاروپلاستی)، یک جراحی زیبایی برای از بین بردن پوست اضافه یا حذف چربی از پلک ها است. البته اصطلاح لیفت پلک نادرست است زیرا پلک در حین این عمل لیفت نمی شود. چرا عمل جراحی پلک انجام می شود پوست و چربی اضافی پلک بالا باعث ایجاد یک پلک سنگین، ظاهری پیر، پف و برخی مواقع مانع از قسمت بالایی دید می شود. بلفاروپلاستی فوقانی برای از بین بردن پوست و چربی اضافی قسمت بالایی پلک انجام می شود و می تواند بینایی را بهبود بخشد.

عمل جراحی پلک آسیایی برای ایجاد یا تقویت کریس یا چین و شکن فوقانی پلک انجام می شود. این نوع جراحی بر روی افراد آسیایی انجام می شود تا ظاهر پلک را غربی تر کند.

با افزودن یا از بین بردن چربی، می توان بلفاروپلاستی تحتانی را برای از بین بردن پوست اضافی و بهبود خطوط پلک انجام داد. گاهی اوقات برای رفع شلی و افتادگی، نیاز به سفت شدن پلک است، که می توان از لیزر برای بهبود چین و چروک و بافت پوست استفاده کرد.

چه کسی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی پلک است
آن دسته از افراد با انتظارات واقع بینانه که از سلامتی نیز برخوردار هستن ، برای جراحی زیبایی پلک Blepharoplasty مناسب هستند.

اقدامات اولیه جهت آماده سازی برای جراحی زیبایی پلک
قبل از عمل پلک یا بلفاروپلاستی، بیمار باید معاینه شود و تحقیقات مفصلی در مورد بلفاروپلاستی، خطرات و مزایای احتمالی مرتبط با این جراحی انجام دهد.

قبل از جراحی باید بیمار دستورالعمل های قبل از عمل را به دقت رعایت کند و دستورالعمل های بعد از عمل را به طور کامل بررسی کند. این بررسی به بیمار این امکان را می دهد که قبل از بازگشت از عمل، داروهای تسکین درد یا وسایل مورد نیاز مانند بسته های ژل، اشک مصنوعی و گاز را در خانه داشته باشد و آنها را تهیه کند.

جراحی پلک

مدت زمان بهبودی برای عمل پلک چقدر است
معمولاً بیماران پس از بلفاروپلاستی، مدت زمان بهبودی کوتاهی دارند. اگرچه کبودی و تورم معمولاً در روز بعد از عمل زیاد است، اما به سرعت شروع به ناپدید شدن می کند. در طی 48 ساعت اول، استفاده از کمپرس های سرد می تواند کبودی و تورم اطراف چشم و صورت را تا حد زیادی کاهش دهد.

فعالیت سبک مانند پیاده روی نیز به بهبودی سریع کمک می کند. باندهای نازک معمولاً روی قسمتهای برش قرار داده می شوند و در طی چند روز برداشته می شوند، در حالی که بخیه ها حدود یک هفته باقی می مانند. معمولا از بخیه های جذبی استفاده می شود که نیازی به کشیدن ندارد.

بیشتر افراد پس از هفت تا 10 روز بعد از بلفاروپلاستی به فعالیتهای عادی خود برمی گردند. با گذشت دو هفته از عمل پلک، بیشتر کبودی ها و تورم برطرف می شود.

خطرات و عوارض جراحی زیبایی پلک چیست
مانند هر عمل جراحی دیگری، خطرات و عوارض احتمالی ناشی از بلفاروپلاستی نیز وجود دارد. خطرات مهم شامل موارد زیر است:

عفونت
خونریزی
زخم
عدم توانایی بستن چشم ها بعد از عمل پلک
خشکی چشم
وضعیت غیر طبیعی پلک
دوبینی
از بین رفتن بینایی
با وجود خطرات احتمالی، مشاوره با جراح پلک ماهر و حاذق قبل از جراحی امری ضروری است.