06 سپتامبر 2020
سپتامبر 6, 2020

لیفت صورت

0 دیدگاه

لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت : به طور کلی عوامل مختلفی همچون افزایش سن ، استرس و هیجانات زندگی ، جاذبه زمین ، وراثت ، نوع تغذیه ، آسیب های ناشی از تابش آفتاب و غیره سبب تغییرات پوستی همچون شلی و افتادگی و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست می شوند. با اتفاق افتادن این تغییرات بافت نرم اتروفی چربی صورت تحت تاثیر قرار گرفته و سبب ایجاد چاله هایی در شقیقه ها ، زیر گوشه های لب ، اطراف چانه و گونه می شوند. همچنین ممکن است اسکلت استخوانی صورت به تدریج تحلیل برود و این عوامل موجب کاهش زیبایی چهره می شوند.

افتادگی بافت قسمت میانی صورت ، ایجاد خطوط عمیق در زیر پلک تحتانی ، ایجاد خطوط عمیق در بینی که به گوشه لب منتهی می شوند ، پدید آمدن خطوط عمیق که از کنار و زیر لب تا فک پایین ادامه دارند ، تحلیل رفتن بافت چربی صورت ، کاهش تونیسیته پوست قسمت تحتانی صورت و رسوب چربی اضافی در زیر چانه و فک از دیگر عوارض پیری پوست هستند.

اما امروزه روش های مختلفی به منظور جوانسازی و رفع عوارض پیری پوست وجود دارد که لیفت پوست صورت یکی از بهترین و پرطرفدار ترین آن هاست.

ليفت صورت به نوعی عمل جراحی گفته می شود که به منظور کشیدن و جوانسازی پوست انجام می شود. این جراحی باعث شادابی ، زیبایی و جوان تر به نظر رسیدن صورت می شود.

لیفت صورت
چگونگی انجام ليفت صورت
برای انجام این جراحی ابتدا برش هایی در رستنگاه مو ( محل رویش مو ) ، از شقیقه تا بالای گوش ، جلوی لاله گوش و زیر گوش تا نزدیک پشت سر ایجاد می شوند.

در مرحله بعد پوست صورت از عضلات و بافت های زیر آن جدا خواهد شد. سپس پوست به اندازه ای که خطوط اضافی و چین های صورت از بین بروند، کشیده می شود. در این مرحله بافت های اضافی چربی و پوست اضافی نیز برداشته می شوند و در نهایت پوست در موقعیت مناسب به محل برش بخیه زده می شود.

پس از اتمام جراحی و بعد از اینکه بیمار دوران نقاهت و بهبودی را پشت سر گذاشت ، پوست و بافت های زیر آن مجددا به استخوان صورت می چسبد و سفت و محکم خواهد شد.

لازم به ذکر است انجام این جراحی محدودیت سنی ندارد اما غالبا افراد میانسال که با عوارض پیری پوست مواجه شده اند اقدام به این جراحی می کنند.

ماندگاری جراحی لیفت صورت بسیار بالاست و در صورتی که بیمار به درستی اصول مراقبتی را رعایت کند ، بیش از ۱۰ سال نتایج این جراحی باقی خواهد ماند.