09 مارس 2020
مارس 9, 2020

میکرونیدلینگ

0 دیدگاه

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش ایمن ، کارآمد و موثر است که با ایجاد التهاب و تحریک روند ترمیمی منجر به درمان انواع آکنه ، جوش و جای زخم شده و نهایتا جوانسازی و شفافیت پوست را به ارمغان می آورد.

( جوانسازی پوست )

میکرونیدلینگ چیست ؟

به طور کلی دستگاه ميکرونيدلينگ از طریق سوزن هایی ظریف ، حفره ها یا اصطلاحا میکروکانال هایی در بخش درم و اپیدرم پوست ایجاد می کند و از طریق ایجاد التهاب مختصر و کنترل شده در عمق مشخص از پوست با ایجاد مکانیسم ترمیم بافت ، باعث جوانسازی می شود.

لازم به ذکر است این آسیبی که به نحوی کنترل شده به پوست وارد می شود سبب تحریک سلولی شده و منجر به ساخت سلول فیبروبلاست می شود که در حقیقت فیبروپلاست ، سازنده اصلی کلاژن پوست است.

به دنبال این فرآیند و به علت پاسخگویی التهابی بدن ؛ روند ترمیم آغاز شده و لایه پوستی ، بهینه تر از پوست قبلی تولید می شود.

میکرونیدلینگ
آیا انجام میکرونیدلینگ ، محدودیت دارد ؟

خیر ، ميکرونيدلينگ هیچ گونه محدودیتی ندارد و هر فردی فارغ از سن و جنسیت خود می تواند این عمل را انجام دهد.

البته لازم به ذکر است که در صورت وجود ضایعات پوستی فعال و التهاب پوست به هر دلیلی باید جهت اطلاع از ممنوعیت امکان انجام ميکرونيدلينگ با پزشک به صورت حضوری مشورت کرد چرا که باید ظاهر ضایعه ، تشخیص و ‌محل آن بررسی شود.
آیا انجام میکرونیدلینگ برای بانوان باردار ممنوع است ؟

انجام ميکرونيدلينگ ، حتی برای خانم های باردار نیز ممکن است ، اما جهت اطمینان خاطر بهتر است که پس از پایان دوره بارداری فرد اقدام به این عمل نماید.
انجام عمل میکرونیدلینگ توسط چه افرادی مجاز است ؟

عمل ميکرونيدلينگ حتما باید توسط پزشک متخصص یا فوق تخصص پوست انجام شود تا از عوارض احتمالی عمل اعم از عفونت های پوستی ، انواع هپاتیت و بیماری ایدز پیشگیری به عمل آید.
قبل از میکرونیدلینگ

اگرچه ميکرونيدلينگ ، نوعی روش جوانسازی بی خطر و کم عارضه تلقی می گردد ؛ اما ممکن است دردی جزئی به همراه داشته باشد ، لذا پیش از شروع عمل می بایست موضع مورد نظر به کمک کرم یا سرم بی حسی ، بی حس گردد.

توجه داشته باشید که کرم یا سرم بی حسی ، از طریق حفره های ایجاد شده به پوست راه یافته و آن را کاملا بی حس می کند.

میکرونیدلینگ
مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

ميکرونيدلينگ ممکن است منجر به ایجاد تغییراتی نظیر سرخی و قرمزی در پوست شود ، از این مسئله نگران نباشید زیرا غالبا تا 3 روز پس از عمل این علائم به طور کامل برطرف خواهند شد.

در برخی موارد پس از عمل ميکرونيدلينگ به علت خشکی پوست ناشی از عمل ، تورم و خارش گذرا در سطح پوست ایجاد می شود که با مصرف به موقع آبرسان به دفعات 3 الی 4 بار در روز ، این مشکل مرتفع خواهد شد.

پس از عمل ميکرونيدلينگ ، مصرف مرتب از دارو‌های ضد میکروب و ترمیم کننده پوستی و همچنین دارو‌های ضد آفتاب و ضد لک ؛ اهمیت فوق العاده ای دارد.