09 مارس 2020
مارس 9, 2020

پروتز سینه

0 دیدگاه

پروتز سینه

پروتز سینه چیست ؟ برای بزرگ کردن و خوش فرم کردن سینه ، باید جراحی پروتز سینه انجام داد که جزء جراحی های زیبایی پرطرفدار می باشد در این جراحی ایمپلنت ها را در عضلات و بافت سینه قرار می دهند.

( بهترین جراح سینه مشهد )

مدت زمان جراحی ایمپلنت سینه طولانی نبوده و حدودا 1 الی 2 ساعت زمان می برد.

پروتز سینه
مراحل جراحی پروتز سینه

برای انجام این جراحی ابتدا بهترین جراح سینه می تواند بر روی یکی از نواحی دور هاله سینه ، زیر سینه یا زیر بغل برش ایجاد نماید تا پروتز ها را از این طریق وارد سینه کند و بعد از قرار گرفتن آن در جای مناسب محل برش ها را بخیه می زند.

عوامل زیادی مانند بافت سینه ، ابعاد سینه ، ویژگی های بدن بیمار و غیره بر روی نوع و سایز پروتز انتخابی سینه بستگی دارد و این موضوع تنها طبق سلیقه بیمار نیست.

در جلسه مشاوره بین بیمار و جراح تمامی این موارد مورد بررسی قرار می گیرد.
انواع پروتز سينه

پروتز سينه در کل به پروتز سينه گرد و پروتز سينه قطره اشکی تقسیم می شود.

پروتز سينه گرد

این نوع پروتز های سینه شبیه به نیم کره می باشند که می توانند دارای برجستگی زیاد ، کم و متوسط باشند. قرار دادن این نوع پروتز در سینه نسبت به پروتز قطره اشکی بسیار راحت تر می باشد.

از بهترین ویژگی های این نوع پروتز ، این است که اگر پروتز گرد در سینه دچار چرخش شود باعث بدشکلی سینه نمی شود.

کاندیدهای مناسب برای استفاده از پروتز گرد :

افرادی که دوست دارند سینه آن ها دارای برجستگی زیادی باشد.
کسانی که بافت سینه آن ها نرم است.
اشخاصی که ظاهر اولیه سینه آن ها خوب بوده باشد.

پروتز سینه

پروتز سينه قطره اشکی یا آناتومیکال

استفاده از این نوع پروتز باعث می شود سینه حالتی طبیعی به خود بگیرد. شکل ظاهری این پروتزها به گونه ای است که قسمت بالای سینه نسبت به قسمت پایینی آن مسطح تر است.

کاندیدای مناسب برای استفاده از پروتز قطره اشکی

افرادی که دوست دارند بعد از جراحی ، سینه آن ها طبیعی به نظر برسد.
کسانی که بافت سینه آن ها کم می باشد.
اشخاصی که دارای سینه هایی تخت می باشند.
بیمارانی که پستان آن ها تقارن ندارد.

جنس پروتز سینه

پروتزهای سینه از نظر جنس به دو دسته پروتز سینه سالینی ( آب نمکی ) و پروتز سینه سیلیکونی ( ژلی ) تقسیم می شوند که انتخاب هر یک از این ها بستگی به انتخاب جراح و بدن بیمار دارد.
پروتز سالینی

مواد تشکیل دهنده پروتز سالینی آب نمک استریل شده می باشد به همین دلیل به این نوع پروتزها ، پروتز آب نمکی نیز گفته می شود. معمولا از این پروتز برای جراحی در افراد بالای 18 سال استفاده می شود.

مزایای پروتز سالینی

این نوع پروتز سفت تر از دیگر نوع آن می باشد.
غیرقابل نفوذ است.
ارزان تر از دیگر پروتزها است.
برای قرار دادن این پروتز برش کوچکی ایجاد می شود.
معایب پروتز سالینی
ظاهری غیرطبیعی به سینه می دهد.
احتمال خالی شدن مایع موجود در آن وجود دارد.

پروتز سینه
پروتز سیلیکونی

پروتز سیلیکونی از ژل تشکیل شده است به همین دلیل نام دیگر این نوع پروتز ، پروتز ژلی می باشد. این پروتز مناسب برای اشخاص بالای 22 سال می باشد.

مزایای پروتز سیلیکونی

طبیعی به نظر می رسد.
مایع آن خود به خود خالی نمی شود.
معایب پروتز سیلیکونی
نسبت به دیگر پروتزها گران تر است.
برش ایجاد شده در آن نسبت به پروتز سالینی بزرگتر است.

اما به طور کلی امروزه استفاده از پروتز های سیلیکونی بسیار رواج یافته است ، چرا که این نوع از پروتزها با بافت بدن سازگار بوده و عوارضی برای بدن ایجاد نمی کنند.
مراقبت های بعد از پروتز سینه

بروز تورم و کبودی پس از انجام جراحی پروتز سینه ، مسئله ای عادی و طبیعی بوده که در طی چند روز الی چند هفته برطرف می گردد.
مصرف آب آناناس و آب کرفس ، تاثیر به سزایی در رفع تورم و کبودی ناشی از عمل پروتز سینه دارد ؛ اما لازم به تذکر است افرادی می توانند این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند ، که فشار خون آن ها پایین نباشد.
به منظور جلوگیری از بروز عوارض احتمالی ، به افراد توصیه می شود ، در دوران نقاهت جراحی زیبایی سینه ، از مصرف برخی از داروهای گیاهی و شیمیایی که سبب بروز اختلال در انعقاد خون میشوند ، اجتناب کنند.
کسانی که جراحی زیبایی سینه انجام داده اند ، تا مدتی باید از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری نمایند.

نحوه خوابیدن پس از جراحی زیبایی سینه

طبق توصیه جراح سینه ، افرادی که جراحی سینه انجام داده اند ، باید تا مدتی از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خود اجتناب کرده و طاق باز بخوابند.

هم چنین توصیه می شود ، سر بیمار در وضعیتی بالاتر از بدن وی قرار گیرد.
فعالیت بعد از جراحی پروتز سینه

معمولا کسانی که جراحی زیبایی سینه انجام داده اند ، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی ، می توانند به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازند ؛ اما لازم به ذکر می باشد که آن ها باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین ، خودداری کنند.
هزینه پروتز سینه

هزینه جراحی زیبایی سینه ، پس از مراجعه به جراح سینه و قرار گرفتن تحت معاینه مشخص می گردد ؛ بنابراین جهت آگاهی در رابطه با هزینه پروتز سینه به پزشک مراجعه نمایید.