22 فوریه 2020
فوریه 22, 2020

پولیپ بینی

0 دیدگاه

پولیپ بینی

پولیپ بینی ، توده ی نرمی است که بدون درد و غیر سرطانی است همچنین در مسیر سینوس های بینی قرار گرفته می شود. پوليپ بيني ناشی از آلرژی شدید ، حساسیت به مواد مخدر ، اختلالات ایمنی خاص و غیره هستند. پولیپ بینی در کودکان هم امکان دارد به وجود بیاید ولی در افراد میانسال وجود پوليپ بینی رایج تر است. ( جراح بینی در تهران )

انواع پولیپ بینی
پولیپ های کوچک

امکان دارد هیچ گونه علائمی نداشته باشد و فرد نتواند آن را تشخیص دهد ، در این گونه مواقع نیاز به معاینه توسط متخصص گوش ، گلو و بینی می باشد.

برای رفع پولیپ های کوچک می توان از اسپری پولیپ بینی و روش های دارویی دیگر که توسط متخصص گوش ، گلو و بینی تجویز می شود ، استفاده کرد.

پولیپ های بزرگ

توده های بزرگ یا گروهی از پولیپ می توانند با مسدود کردن مسیرهای بینی باعث مشکلات تنفسی ، عفونت های مکرر و کاهش حس بویایی شوند.

می توان گفت درمان قطعی پولیپ بینی ، جراحی است ولی باز هم امکان دارد بعد از گذشت مدتی ، بینی دوباره دچار پولیپ شود.

پولیپ بینی و سرما خوردگی تقریبا علائم مشابهی دارند ، به همین دلیل در اکثریت مواقع تشخیص این دو از هم راحت نیست و بهتراست فرد حتما معاینه شود.

برای تشخیص پولیپ خا جراح بینی از طریق یک چراغ قوه به داخل بینی نگاه می ندازد و وجود پولیپ ها را تشخیص می دهد اما در مواقعی پولیپ ها در انتهای سینوس ها هستند و با چراغ قوه نمی توان آن ها را مشاهده کرد به همین دلیل جراح بینی از طریق آندوسکوپی ، بینی را معاینه می کند.

روش آندوسکوپی در واقع لنزهایی هستند که با آن وارد بینی می شویم و با استفاده از برخی تجهیزات پزشکی که برای تراشیدن پولیپ بینی مورد استفاده قرار می گیرند ، پولیپ ها را می تراشیم.

عمل پولیپ بینی با لیزر
در حال حاضر روش جراحی پولیب با لیزر در حال تحقیق است و رفع پولیپ ها با لیزر مقدور نمی باشد.

هزینه عمل پولیپ بینی
بعد از مراجعه به جراح بینی و انجام معاینات مورد نیاز به شما گفته می شود که بینی در چه سطحی است و راه درمان آن چیست .

به همین دلیل برای تعیین هزینه جراحی پولیپ بینی بهتر است که اول مورد معاینه قرار گیرید.