06 مه 2020
می 6, 2020

پی آر پی

0 دیدگاه

پی آر پی

پی آر پی چیست : پی آر پی ( Platelet Rich Plasma ) که به آن درمان با پلاسمای غنی از پلاکت هم گفته می شود ، در واقع تکنولوژی است که طی آن غلظت بالایی از فاکتورهای رشد ، از خون فرد گرفته شده و به قسمت های تحت درمان تزریق می گردد ؛ به این ترتیب توانایی بدن بیمار به منظور درمان خود ، افزایش می یابد. ( جوانسازی پوست در اصفهان )

پی آر پی در واقع یک روش کاملا طبیعی بوده که با استفاده از اجزای موجود در خون خود شخص و تزریق آن به بافت های آسیب دیده وی ، فرآیند تکثیر سلولی رخ داده و عملیات ترمیم و نوسازی در آن ناحیه رخ می دهد.

با توجه به تهاجم کم و تاثیرگذاری بسیار زیادی که این تکنیک در درمان و بازسازی سلولی دارد ، لذا در رده روش های پرکاربرد پزشکی در سرار دنیا قرار گرفته است.

کاربرد پی آر پی
همانطور که در فوق نیز بیان شد ، پی آر پی به دلیل نداشتن عوارض و ایمن بودن ، در بسیاری از موارد درمانی و زیبایی نقشی چشمگیر داشته و تقریبا در تمامی نقاط و اجزای بدن همچون صورت ، گردن ، دست ، پا و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به برخی از کاربردهای آن اشاره خواهیم نمود.

بیماری ها و مشکلاتی که طی پی آر پی قابل بهبود و درمان هستند به شرح زیر می باشند:

PRP به طور کلی برای ؛

ترمیم بافت های آسیب دیده :
آسیب های مزمن تاندون
صدمات ماهیچه ای و رباط ها
بهبود زخم هایی که التیام نمی یابند
کاهش التهابات :
استئوآرتیت
التهاب مفاصل
جراحات عصبی
مهره های ستون فقرات و لگن
بهبود وضعیت پوست و مو :
درمان ریزش موی سر و موثر در کاشت مو
بهبود تیرگی ، پف و چروک دور چشم
رفع خطوط و چروک پوستی
درمان خشکی پوست
بهبود ترک پوستی
و بسیاری موارد درمانی و زیبایی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین امروزه با انجام پی آر پی تخمدان می توان روند تولید تخمک در تخمدان ها را نیز تحریک نمود.

هزینه PRP
هزینه پی آر پی بسته به وسعت درمان در هر کس متفاوت می باشد ؛ لذا به منظور اطلاع از هزینه مربوط به پی آر پی مو ، پوست و غیره نیاز است که به پزشک مورد نظر مراجعه نموده و پس از معاینه و مشاوره نسبت به قیمت آن آگاهی یابید.